Tilandsijų priežiūra

Tilandsijos ir jų priežiūra

Retas įsigydamas Tilandsijas neklausia apie jų priežiūrą, juk vis dėl to dažnai šis augalas atrodo egzotiškas ir visai nepažystamas. Tad nutariau, kad būtina paruošti atskirą temą, į kurią galėsiu Jus nukreipti norėdama, kad Tilandsijas augintumėte su džiaugsmu, o ne galvos skausmu.

Kokią vietą parinkti? 

Šviesa tūrėtų būti išsklaidyta. Tai reiškia, kad jei kambaryje saulėta, apgyvendinkite jas toliau nuo lango kur tiesioginiai saulės spinduliai jų nepasieks. Jei į Jūsų kambarį saulė patenka tik rytais ir augalai jos gauna tik keletą valandų, augalus galite apgyvendinti ir ant palangės, svarbiausia, kad saulė netaptų per kaitri ir augalo neapdegintų.

Jei renkatės palangę, nepamirškite, kad žiemos metu, šalia lango gali būti žemesnė temperatūra. Saugokite Tilandsijas nuo šalčio, šis aplinkos faktorius visiškai nebūdingas jų natūralioms augimo sąlygoms.

Kaip laistyti?

Tilandsijas siūlau 1 kartą į 2 savaites (jei karšta gali reikti ir dažniau) pamerkti į drungną vandenį. Paimti didesnį indą, pripildyti jį vandens ir leisti Tilandsijoms jame plūduriuoti nuo 20 min iki valandos, karštuoju metų laiku galima rinktis ir ilgesnes maudynes. Esant sausam patalpų orui patarčiau dar Tilandsijas apipurkšti kas keletą dienų minkštu vandeniu.

Žiemą, tilandsijas laistyti reikėtų dar rečiau, kartą į mėnesį, o jei namuose pakankamai drėgna ir dar rečiau.

Labai svarbi priežiūros dalis po maudynių leisti Tilandsijoms gerai išdžiūti. Ištrauktas Tilandsijas iš vandens, paliekame ant popierinio ar paprasto rankšluosčio 2 (galima ir daugiau) valandas, kad gerai išdžiūtų. Mano patarimas – turint galimybę džiovinti jas apvertus, nes tarp lapelių likęs vanduo gali lengvai paskatinti augalo pūvimą.

Kaip pritaikyti?

Tilandsijų pritaikymas labai platus. Augalas išraiškingų formų, nereikalauja jokių vazonų, kurie reikalingi įprastoms gelėms. Tilandsijas galima dėtį į terariumus, tupdyti ant bet kokio pagrindo, tai gali būti ir prie jūros rasta kriauklė, gražus pagaliukas, akmuo, padėklas ar tiesiog lentyna, o gal stalas. Nereikia bijoti eksperimentuoti, mano manymu augalai, ypač Tilandsijos gali keisti savo buvimo vietą namuose ir taip Jums kurti gyvas, kintančias dekoracijas namuose.

Svarbu atsiminti, kad uždaro tipo indai Tilandsijoms netiks, nes būtina oro cirkuliacija.

Tikiuosi, kad informacija Jums bus naudinga. Ir vis gi, jei kiltų klausimų, dvejonių ar pastebėjimų dėl Tilandsijų priežiūros, drąsiai rašykite, aš stengsiuos Jums patarti ir padėti, o gal kartu sužinosime kažką naujo.

Su geriausiais linkėjimais,

Mėnulio Mūza

2 Comments

 • Daiva

  Sveiki. Labai susidomejau tilandsijom, oro augalai. Nemažai jau turiu, bet domina įdomesnės rusys. Tokios kaip tillandsia usneoides, tectorum arba bulbosa ? Gal dar kokių turite pardavimui.?

  • Mėnulio Mūza

   Sveiki, malonu girdėti, kad tilandsijų gerbėjų gretos didėja:). Deja, bet neturime Jūsų ieškomų tilandsijų.
   Visas mūsų šiuo metu parduodamas Tilandsijas galite rasti “parduotuvė” skiltyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *