Tilandsijų priežiūros A | B | C

Tilandsijos – augalai kilę iš Šiaurės, Centrinės ir Pietų Amerikos. Natūraliomis savo augimo sąlygomis, jos auga prisitvirtinusios prie uolų ar medžių šakų. Pas mus šie augalai gali įkūnyti mūsų vaizduotės vaisius, nes puikiai gali augti tiek vertikaliai tiek horizontaliai, gali kabėti aukštyn kojomis ar būti įgyvendinti už stiklo.  Tinka ir mažoms ir didelėms erdvėms, bet keletas sąlygų reikalingų Tilandsijoms augti yra, tad toliau pateiksiu patarimus kaip geriausia rūpinti Tilandsija ją įsigijus.

 

Kokią vietą parinkti?

Patalpoje kurioje auginsite Tilandsiją šviesa tūrėtų būti išsklaidyta. Tai reiškia, kad jei kambaryje saulėta, apgyvendinkite jas toliau nuo lango kur tiesioginiai saulės spinduliai jų nepasieks.

Jei į Jūsų kambarį saulė patenka tik rytais ir augalai jos gauna tik keletą valandų, augalus galite apgyvendinti ir ant palangės, svarbiausia, kad saulė netaptų per kaitri ir augalo neapdegintų.

Jeigu Tilandsiją renkatės laikyti ant palangės ar labai arti lango, nepamirškite, kad žiemos metu, šalia lango gali būti žemesnė temperatūra.

Saugokite Tilandsijas nuo šalčio, šis aplinkos faktorius visiškai nebūdingas jų natūralioms augimo sąlygoms.

 

Kaip laistyti?

Labai svarbu Tilandsijas laistyti tik pirmojoje dienos pusėje, nes vakaro metu Tilandsijos savinasi anglies dvideginį ir jei jos bus šlapios vakare , negalės paprastai tariant, „kvėpuoti“.

Jeigu Tilandsijas auginame patalpoje, kurioje oras sausas, Tilandsijas siūlau 1 kartą į 2 savaites (jei karšta gali reikti ir dažniau) pamerkti į drungną vandenį.

Paimti didesnį indą, pripildyti jį vandens ir leisti Tilandsijoms jame plūduriuoti nuo 40 min iki 90min, karštuoju metų laiku tarp maudynių dar galima augalus drėkinti purškiant vandenį.

Labai svarbi priežiūros dalis, po maudynių leisti Tilandsijoms gerai išdžiūti.

Ištrauktas Tilandsijas iš vandens, paliekame ant rankšluosčio 2 (galima ir daugiau) valandas, kad gerai išdžiūtų. Būtina Tilandsijas džiovinti apvertus aukštyn, nes tarp lapelių likęs vanduo gali ilgiau neišdžiūti ir taip, lengvai paskatinti augalo pūvimą.

Jeigu patalpa, kurioje auginate Tilandsiją yra nešildoma pakankamai, arba tai yra pakankamai tamsi patalpa, Tilandsijas merkite į vandenį kartą – du per savaitę. Šaltuoju metų laiku, tokioje patalpoje, užteks pamerkti kartą per mėnesį.

 

Tikiuosi, kad informacija Jums bus naudinga. Ir vis gi, jei kiltų klausimų, dvejonių ar pastebėjimų dėl Tilandsijų priežiūros, drąsiai susiekime per Facebook čia, arba instagram čia, o  aš stengsiuos Jums patarti ir padėti, o gal kartu sužinosime kažką naujo.

Su žaliausiais linkėjimais,
Mėnulio Mūza