Gėlės

Stambialapio Fikuso dauginimas

Prisipažinsiu, kad šį Fikusą buvau suplanavus parduoti, bet tada neužilgo persigalvojau ir nutariau geriau paeksperimentuoti. Eksperimentai auginant augalus sakyčiau yra labai būtini, nes jų metu daug ką išmoksti, sužinai, arba pasimokai ne iš teorinių, o iš savo klaidų.

Jau aną pavasarį planavau jį nupjauti, kad šakotųsi, bet kažkaip užmečiau tą mintį ir gal visai neblogai, nes per metus šis Fikusas pakaupė energijos, jo pagrindinis kotelis pasidarė stambesnis ir tvirtesnis, tad nurėžti jam viršūnę buvo daug drąsiau.

 

Kur kirpti/pjauti ir ką daryti po to? 

Nieko kažko naujo, ar stebuklingo aš tikrai Jums nepapasakosiu, bet aš galvoju, kad verta pasidalinti, nes kartais informacija tiesiog pasitaiko laiku ir vietoje ir sutaupo mums laiko.

Taigi, mano tikslas, buvo, kad Fikusas taptų vešlesnis. Nutariau, kad nupjausiu, leisiu šakotis, o viršūnę, kai išleis šaknis sodinsiu šalia.

Taigi kaip matyti iš foto, nukirpau aukščiau virš esamo lapo, kad iš „pažasties“ galėtų išaugti nauja gyvybė. Ir taip yra formuojama dauguma augalų, kurių yra panašus į Fikuso lapų išsidėtymas.

Kad orientuotumėtės kiek laiko man užtruko sulaukti šaknų iš viršūnės ir gyvybės iš nupjauto augalo. Eksperimentas buvo pradėtas kovo pabaigoje, praėjus mėnesiui, nupjauto augalo viršutinėje „pažastyje“ ėmė matytis nedidelis ragiukas ir tai jau buvo laimėjimas, nes planas, kad jis taptų vešlesnis – vyksta.

Nupjautą viršūnę pamerkiau į vandenį, nes bent jau man, tai yra visišai puikiai pasiteisinantis variantas, sulaukti šaknų iš Fikusų, Monsterų ar Vaškuolių. Šaknų užuomazgos pasirodė labai greitai, galbūt po kelių savaičių, dabar praėjus jau dviems mėnesiams šaknys atrodo pakankamai tvirtos ir tokį augalą man jau būtų nebaisu sodinti į žemę.

 

Taigi kokios būtų išvados? 

Stambialapį Fikusą pasidauginti, ar paversti jį vešlesniu nėra sudėtinga. Galbūt reikia tik žinojimo kurioje vietoje atlikti pjūvį ir tuomet kantriai laukti pasirodant naujos gyvybės.

Sulaukti šaknų iš nupjautos dalies galima ne tik merkiant į vandenį, bet taip pat galima nardinti į keramzitą, arba perlitą užpiltą vandeniu.  Bet žinau, kad yra žmonių sodinančių ir iškart į substratą. Matyt nėra vieno geriausio būdo tinkančio visiems, tad geriausia pasirinkti priimtiniausią Jums.

Jei iškilo klausimų, ar pastebėjimų, visuomet labai laukiu Jūsų laiškų ir žinučių, susirašom!

 

Su gėlėtais linkėjimais,

Mėnulio Mūza

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *