Gėlės

Mano džiunglės |2| Sansevjeros

Pirmieji mano atsiminimai su šiuo augalu, kad vaikystėje toks stovėjo ant indaujos krašto, buvo didelis molinis vazonas, o jo viduje šio augalo buvo priaugę tiek gausiai, kad vargiai galėjai net laistyt ją. Nepaisant to, ji net žydėdavo, o nuo jos žiedų varvėdavo salsvas, lipnus it medus skystis.

Uošvienės liežuviai, lydekos uodega, gegužėlė, o angliškai vadinama `Snake plant`, kas išvertus reiškia gyvatės augalas ir daug kitų pavadinimų naudojama šiai gėlei įvardinti, bet tikrasis jos vardas Sansevjera. Ir drąsiai Jums sakau, kad nėra lengviau auginamo augalo, tikrai!

Šis augalas turi apie 60 skirtingų rūšių. Jų lapai gali būti raštuoti, gelsvi, turėti sidabrinį atspalvį, gali būti cilindriški, užaugti labai ilgi, arba atvirkščiai būti nedideli. Neįsivaizduoju kokiais mąstais Sansevjeros veši natūraliai augdamos Afrikos tropikuose, bet Lietuvių namuose jos auga puikiai!

Mano sansevjerų duetas

Trijuostė sansevjera

Manau, kad šis augalas mano namuose atsirado 2-ame studijų kurse. Vyko paskaita, kurios metu persodinom augalus. Dėstytoja nuo motininio augalo atskyrusi kelis lapus su prastai išsivysčiusia, kaip dabar pamenu pageltusia antžemine augalo dalimi, išmetė jį į šiukšlinę. Paskaitos pabaigoje jį iš ten išsitraukiau ir susisukus į maišelį parsigabenau namo. Pamerkiau į stiklinį indą ir tiesą pasakius net pamiršau, o kai prisiminiau ir patikrinau, indelyje nebebuvo vandens, bet augalas buvo išleidęs gražią naują šaknį. Pasodinau jį į substratą ir turiu prisipažinti, kad deja neskyriau jam pakankamai dėmesio. Šis augalas pas mane kelis kart buvo išgriuvęs iš substrato, nes lapas kurį jis turėjo buvo labai ilgas, apie 50cm ilgio, o šaknų juk buvo maažai ir jam vis nepavykdavo tvirtai įsikibti į substratą, iki vėl pasvirdavo.

Tuomet mes kraustėmės ir dar kartą kraustėmės ir tada dar kraustėmės ir jis gyveno 3 metus tamsaus kambario viduryje, saulės spinduliai jo niekada nepasiekdavo. Koks augalas galėtų tai ištverti? Sansevjera maža to, kad išgyveno, bet dar ir leido naujus lapus. Augalas iš fantastikos srities, sakau Jums!

Cilindrinė sansevjera

Šiuos augalus pasilikau kai užvėrėmė Mėnulio gėlių studiją. Šios rūšies Sansevjeros turi cilindriškus, kietus lapus. Metus laiko jie nei augo, nei mirė, tiesiog buvo ir tiek, iki kol vieną dieną pamačiau šalia auginamas atžalas.

Vienas iš šių augalų buvo supintas į kasą ir labai gaila, kad tik visai neseniai sugalvojau, kad turbūt didelė kančia augti, kai tave spaudžia iš visų pusių. Išpyniau kasą ir pamačiau, kad išties, net pigmentą praradęs vietomis, o persodindama savo nuostabai po žemėmis radau, kad ir ten tampria guma jis buvo supančiotas. Persodinau, išlaisvinau ir tikiuosi, kad jam tai leis lengviau atsikvėpti.

Šios rūšies Sansevjeros yra pačios nereikliausios iš savo gentainių. Savo cilindriškuose lapuose jos sukaupia drėgmės, kurios joms pakanka ilgą laiką pamiršus jas palistyti ar užsišildžius vasarą ant saulės ar žiemą prie radiatoriaus.

Įdomūs faktai 

  • Tiesa, reikia pažymėti, kad išskirtinė cilindrinė forma nebūtinai persiduoda atžaloms. Pas mane pačią, šiuo metu yra ir pavėldėjusių cilindrinę formą atžalų ir ne.
  • Dar vienas įdomus faktas, kurį visai neseniai sužinojau pati, kad Sansevjeros atžalas ima auginti kai vazonėlis prisipildo šaknimis.
  • Sansevjera geba sustiprinti emocijas, tad jeigu patalpoje kurioje bus šie augalai džiaugsitės, Jūsų jausmai bus stipresni, tačiau toks pat suintensyvėjantis emocijų efektas bus ir pavyzdžiui pykstantis. Tad reikėtų vengti prastos nuotaikos esant šalia šio augalo.

Sansevjera daugiausiai išgyvenęs ir savo stiprybę man įrodęs augalas. Tikras kovotojas. Ar Jūsų auginamų augalų tarpe yra tokių ar panašių kovotojų? Pabendraukime apie augalus komentaruose, man visuome įdomu su kokiais džiaugsmais ir negandom susiduria žmonės savo namuose auginantys, kad ir nedideles žalias džiungles.

Taip pat galime bendrauti Instagram paskyroje čiaarba Facebook paskyroje  čia.

Susirašom!

Su geriausiais linkėjimais, 
Mėnulio Mūza

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *