Gėlės

Mano džiunglės |1| Fikusai

Galime pastebėti, kad kambarinės gėlės šiuo metu išgyvena visišką renesansą. Jų pilnas instagramas, pinterestas, blogeriai neatsilikdami plečia savo kambarinių augalų kolekcijas, rašo, filmuoja ir kitokiais būdais skleidžia žinutes apie namų džiungles. Ir tai yra labai gerai, augalai namuose kurią jaukią atmosferą, palaiko gerą nuotaikos tonusą ir dar be visa šito, gryniną orą, kuriuo mes kvepuojame.

Kadangi mano aistra augalams pakankamai sena, tad ir augalų mano namuose daugoka (vis vien ne gana). Visus juos sudėti į vieną įrašą man atrodo būtų neteisinga, nes arba įrašas gautūsi labai ilgas, arba informacija būtų labai glausta. Todėl nutariau, kad kartą į mėnesį stengsiuosi rašyti apie turimas augalų rūšis.

Nesuklysiu sakydama, kad Fikusai (Ficus), yra vienas populiariausių augalų auginamų namuose. Gamtoje šių augalų sutinkama apie 800 skirtingų rūšių. Namams pritaikytų Fikusų ne ką mažiau, jų išvaizdos amplitudė labai plati. Vieni jų, pavyzdžiui Ficus lyrata (jo dar neturiu, jis mano augalų sąraše), turi plačius lapus ir gali užaugti didesnis nei 2,5 metro, kiti pavyzdžiui Ficus retusa, auga lėčiau, jie dar dažnai formuojami kaip bonsai medeliai, treti turi margus lapus, o kai kurios rūšys turi net labai netradicinius, trikampio formos lapelius. Nupjovus fikuso šakelę ar nuskynus lapelį pasimato baltas į pieną panašus skystis, kuris savyje turi kaučiuko.

Mano Fikusų trio

Stambialapis fikusas `Robusta`(Ficus elastica )

Tie kas mane seka instagrame (prašom pasekti jei dar nesekate – MėnulioMūza) jau susipažino su šio augalo atsiradimo istorija. Jei trumpai, tai gelbėjau jį iš nukainuoto augalų skyriaus, mokėjau už jį apie 2 eurus. Laimikis, ne kitaip. Šie fikusai pakankamai greitai auga, pas mane būdamas pradžioje ne kokiomis sąlygomis (trūko šviesos), išleido net 3 naujus lapus. Tad drąsiai galiu teigti, kad priežiūra minimali, o augalas nėra lepus. Literatūroje nurodo, kad norint, kad šis augalas šakotūsi reikia pavasarį patrumpinti viršūnę ir iš augalo pažastų išaugs naujos šakelės. Manau sekantį pavasarį taip ir darysiu. Gal yra jau kas darę ir pasidalintumėt įspūdžiais?

Svyruoklinis fikusas (Ficus benjamina) margalapė forma
Nelabai nustebinsiu matyt, bet ir šis augalas atkeliavo iš nukainuoto skyriaus. Tiesa tai jau buvo senokai, prieš 2 – 3 metus. Kai parkeliavo akivaizdžiai buvo užpultas miltuotojų skydamarių. Tie parazitai (tiesiogine to žodžio prasme) buvo išnaikinti nepatikėsite kuo, o gi coca-cola. Nupurški, palieki per naktį, o kitą dieną gerai nuplauni dušo srove. Netikėjau, bet pavyko!
Šis augalas geriausiai jaučiasi kai patalpos temperatūra yra 18°C-21°C. Nemėgsta perlaistymo, tuomet lapai pradeda gelsti ir kristi nuo augalo. Vasarą laistau ne daugiau kaip pora kartų per savaitę, o žiemą  dažniausiai kartą į 2 savaites.
Blizgusis fikusas (Ficus retusa)
Vienas pirmųjų mano augalų. Man jį padovanojo draugai 20 – ojo gimtadienio proga, tad pas mane jis jau nei daug, nei mažai, beveik 8 metus. Šio augalo išvaizda pakankamai egzotiška, o priežiūra labai paprasta ir nieko neypatinga. Tiesiog reguliariai laistau, kartais apipurškiu minkštu, kambario temperatūros vandeniu. Tiesa, žiemomis šis augalas negali pakęsti šilto ir sauso patalpų oro, tad geriau jį apgyvendinti tolėliau nuo radiatorių, gerai vėdinti patalpas, kitu atveju lapai pradės gelsti ir kristi. Kaip galite matyti pirmojoje foto, jau auginu ir nuo šio augalo paimtą auginį. Nugenėta šakelė, vandenyje šaknis išleido maždaug per 1,5 savaitės.
Jeigu reikėtų rinktis augalus kuriuos lengviausia prižiūrėti, pirmoje vietoje būtų Tilandsijos, bet antrą neabejotinai skirčiau Fikusams, kurių kolekciją tikiuosi plėsti, o kada nors net pamėginti pati iš Fikuso auginio suformuoti bonsai medelį. Juk svajoti nieko nekainuoja :).
Su geriausiais linkėjimais,
Mėnulio Mūza

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *